استفاده از امکان محلی زمان در وردپرس

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars ۲۵ امتیاز

Loading…

بسم الله الرحمن الرحیم

وقتی توی وردپرس از ترجمه و محلی سازی صحبت میشه اکثر اذهان به سمت ترجمه قالب میره.یعنی اینکه لغت های استفاده شده ی قالب رو به فارسی برگردوند و با نمای فارسی مواجه شد.

هستند دوستانی که زحمت شمسی سازی رو هم می کشند و کار این دوستان به مراتب ارزشش بیشتره.

اما توی توسعه قالب شاید بارها با خطاها تابع  ناشناخته jdate و یا موارد مشابه برخورد کرده باشین.جاهایی که برنامه نویس از این توابع برای نمایش تاریخ شمسی استفاده کرده و وجود و وابستگی اون رو به موجودیت پلاگین wp-jalali یا موارد مشابه رو فراموش کرده.

از این فراموشیا ما برنامه نویسا زیاد انجام میدیم 🙂

این رو میشه با یه شرط حل کرد.اما یه راه بهتری هم هست.چرا که شاید خیلی ها از w-jalali استفاده نکرده باشن.یا اینکه تاریخ داخلی وردپرس جور دیگه ای محلی شده باشه و یا باز هم اینکه شاید بخواین بین المللی کار کنین و نباید محدود به فارسی باشه،پس چه باید کرد؟

 

نمایش اصولی تاریخ محلی در وردپرس

خیلی ساده کافیه با توابع داخلی خود وردپرس این کار انجام بشه،تا بر روی هر زبان و تنظیمی که رفت با زمان همون محل سازگار باشه:

echo date_i18n( 'l d F Y', current_time('timestamp'));

این کد بالا رو اگر بدون پلاگین شمسی ساز اجرا کنین خروجی میلادی میشه اما اگر پلاگین شمسی ساز نصب شه خروجی شمسی خواهد بود،به همین صورت برای زبان های دیگر.

شمسی سازی در وردپرس

اما شمسی سازی چی؟ این رو هم میشه از امکانات داخلی وردپرس استفاده کرد؟ تقریبا این یکی رو نمیشه قطعی در موردش صحبت کرد

اکثرا خروجی این قسمت از کار خودش میشه یه بازنویسی مجدد و بیشتر به تجربه برنامه نویس بر میگرده،برای همینه که شما نمیتونین یه پلاگینی کدی چیزی بزنین که همه قالب ها یا پلاگین ها یه جا شمسی بشن،چون هیچ استاندارد مشترکی رعایت نمیشه.

پس به تجربه خودتون اتکا داشته باشین اینجا 🙂

امیدواریم این مساله در اینده مثل نمایش تاریخ حل بشه.

 

نظرات شما را پذیراییم