صفحات اینترو یا اسپلش یا لودر ابتدای سایت چه هستند

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars ۳۰ امتیاز

Loading…

بسم الله الرحمن الرحیم

صفحات اینترو یا اسپلش یا لودر ابتدای سایت چه هستند

صفحات اینترو چه هستند؟ وب سایتی رو باز می کنید و اون وب سایت قبل از بارگزاری انیمشینی کوتاه به شما نشان می دهد و بعد از آن وارد محیط اصلی وب سایت مورد نظر می شوید،به آن صفحه که کاملا از صفحه اصلی سایت جداست،intro یا splash گفته می شود.

از صفحات اینترو برای خوش آمد گویی یا نشان دادن کار اصلی سایت به صورت کوتاه و یا زیبایی کار و یا حتی تبلیغ و.. استفاده می شود.

سایت های رهبری و اشخاص بزرگ مملکت خودمان نیز گاها از این روش استفاده می کنند،منتهی برای انتخاب زبان،چرا که این سایتها چندزبانه ارائه می شوند.

در صفحات اینترو میتوان از فایل های Gif ، فلش ، و یا مهارتهای JS استفاده کرد یا فقط یک متن ساده گذاشت!

یک نکته که در این طراحی ها مدنظر گرفته می شود عدم آزار کاربر است،یعنی این که با هر بار بازدید از سایت نمایش داده نشود،برای همین از کوکی ها نیز در این زمینه کمک گرفته می شود.

در وردپرس به چه صورت می توان صفحات اینترو ساخت؟

خب باید گفت که کار برای سیستم های محتوای ورپرسی ساده ست،چرا که تنها کافیه پلاگین مورد پسندشان را از بین پلاگین های متنوعی که در این زمینه موجود است انتخاب،نصب و تنظیم کنند. برای جستجو می توانید از عبارت “WordPress splash page plugin” استفاده کنید.

به عنوان مثال پلاگین Very Simple Splash Page میتواند مورد خوبی باشد.

 

آیا صفحات اینترو برای سئوی سایت مضر است؟

صفحه اصلی وب سایت بسیار مهم است،چرا که اصلی ترین درگاه ورودی مخاطبین،من جمله گوگل و امثالهم به سایت شماست.

حالا فرض کنید این درگاه خلاصه شود به همان اینترو شما،لذا آن لینک ها و مواردی که اصل مطلب هستند و بایستی مورد توجه کاربر و همچنین موتورهای جستجو  قرار بگیرند با یک فاصله به تعویق می افتند.

در سئو مفید بودن سایت و خوشایند امدن سایت برای کاربر و همچنین راحتی آن یک فاکتور مهم است.حال فرض کنید کاربری عجله داشته باشد یا از انتظار خوشش نیاید.

از طرفی بعضا صفحه اصلی یک سایت برای موتورهای جستجو مهم بوده و حساب دیگری روی این صفحه می کنند،پس با در نظر گرفتن این موارد احتمال اینکه این کار بر روی سئو شما مضر باشد زیاد است.

این مطلب هم خالی از لطف نیست که طبق تجربه سایت هایی را گاها بر روی تعمیر قرار داده ایم و به دلیل ایندکس سریع سایت توسط موتورهای جستجو شاهد بوده ایم که کاربر بعد از آن و قبل از غیرفعال کردن حالت تعمیر سایت با جستجوی نام سایت در صفحه نتایج متن در دست تعمیر ثبت شده و این متن تا برگشتن به حالت قبلی کمی زمان می برد.

نکته: اگر این مساله برای شما پیش می آید ، کافیست در صفحات تعمیرات متاهای noindex,follow را اضافه نمایید.

آیا این واقعا نباید از صفحه اسپلش استفاده کنیم؟

پاسخ این سوال این است که اگر جایی تشخیص دادید که باید استفاده کرد،استفاده کنید.قانون ها قابل تغییرند.به عنوان مثال برای سایت های چندزبانه این امر یک بحث طبیعی و کاملا به جاست.

 

 

1 نظر در “صفحات اینترو یا اسپلش یا لودر ابتدای سایت چه هستند

نظرات شما را پذیراییم