کرون جابز در سی پنل فایل خالی می سازد؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars ۴۹ امتیاز

Loading…

بسم الله الرحمن الرحیم

کرون جابز چیست؟

امکانی در هاست های لینوکسی که به شما اجازه اجرای خودکار در زمان های مختلف را می دهد،به عنوان مثال باید هر ۵ دقیقه کاری انجام شود و یا برنامه ای اجرا شود.این ها را توسط کرون جابز تنظیم می کنند.

این مورد در هاست های ویندوزی و یا در سیستم عامل ویندوزی خود شما هم با نام دیگری وجود دارد اما به اندازه کرون جابز مرسوم نیست.

پس برنامه نویس ها از این امکان برای خودکاری سازی فرایندها استفاده می کنند.و استفاده کننده گان از برخی برنامه ها اگر دقت کنند در دستورات اجرای آن برنامه ، فعال سازی کرون جابز هم اشاره می شود.مخصوصا اسکریپتهای حسابداری مثل whmcs .

بعد از تنظیم کرون جابز شاهد ایجاد فایلهای خالی هستم!

خب برسیم به موضوع اصلی این نوشته.

مشکل چی هست؟مشکل اینه که بعد از ساختن کرون جابز شاهد ایجاد شدن خودکار فایلهای زیادی در روت سی پنل هاستمون هستیم،با همان اسم داخل ادرس کرون.و جالبتر اینکه فایلها سایز ۰ دارند.

برای ساختن کرون جابز معمولا از دستورات خاصی استفاده می شود.برخی برای اجرای یک آدرس اینترنتی در مدت زمان مشخص و برخی برای اجرای یک فایل بر روی همان هاست.

به طور کلی وقتی یک کرون را اجرا می کنید می توانید تنظیم کنید که با چه دستوری و به چه نحوی اجرا شود.برخی از دستورات که حروجی گرا هستند و لاجرم از خود خروجی منتشر می کنند شامل این مشکل مطرح شده می باشند.به عنوان مثال دستور wget شامل همین گزینه است.به عنوان مثال دستور زیر ممکن است این مشکل ساخت فایل خالی را داشته باشد:

wget https://wd7.ir

 

برای حل این مشکل کافیست اولا به دستور بگوییم سرخود خروجی ایجاد نکن و ثانیا اگر حروجی داشتی به صورت stdout آن را به مکان مورد نظر ما بفرست که آن مکان هم در حقیقت نخود سیاه بوده و خورجی ای را شامل نخواهد شد،پس دستور را به شکل زیر ادیت می کنیم:

wget -qO- https://wd7.ir &> /dev/null

 

پارامتر -q می گوید که بی سرو صدا کار کن و پارامتر -O هم می گوید خروجی را استریم کن.این خط ” &>” هم می گوید هرنوع خروجی چه استاندارد و چه خطا یا هرچیزی را فوروارد کن به فایلی که در ادامه می آید.مسیر بعدی هم همان مسیر نخود سیاه در لینوکس است.

اگر از دستورات دیگه ای مثل curl / php و یا موارد مشابه استفاده می کنید باید به همین سبک پارامترهای مناسب رو پیدا کرده و به کار ببندید.

برگرفته از توضیحات خوب استک:

https://stackoverflow.com/a/9691442

 

نظرات شما را پذیراییم