شما هم مشکل دانلود خودکار openh264-win32 دارین؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars ۱۲ امتیاز

Loading…

بسم الله الرحمن الرحیم

اگر از فایرفاکس و IDM در کنار هم استفاده می کنید حتما با پنجره ای شبیه به پنجره زیر برخورد کرده اید:

هشدار اعصاب خورد کنی هست نه؟ اینکه تو هر بار اجرا بهش بربخورین و باز ببندین اذیت می کنه!

مشکل از فایرفاکس است یا Internet Download Manager ؟

هیچ کدام! هر دو دارن کار خودشونو میکنن.اما علت پیدایش این صفحه آقای IDM تشریف دارند.از اونجایی که این پسر می خواد به صورت هوشمند عمل کنه و تو مرورگرتون هر وقت اقدام به دانلود کردین خودشو برسونه و کمک کنه،لذا تو این مورد هم همین کار رو می کنه.

از خودتون می پرسین مگه من اقدام به دانلود این فایل می کنم که این پنجره سر و کله ش پیدا میشه؟ خیر! شما این کار رو نمی کنین اما فایرفاکس چرا.اما فایرفاکس هم داره کار طبیعی خودشو میکنه.این فایل متعلق به پلاگینی در فایرفاکسه که در اقدام به بررسی نسخه جدیدش جناب IDM هوشمند بازی در میاره و اون رو میگیره برای دانلود و اون پنجره ظاهر میشه.پس تا زمانی که این نسخه ش به روز نشه این داستان ادامه داره.

 

openh264 چیست؟

H.246 یه کدک هست برای فایل های ویدئویی ، این کدک در اقدامی توسط برنامه نویسان،بصورت متن باز هم منتشر شده که اون کلمه open اولش برای همین مقصوده. از اونجایی که تو مرورگرها گاهی نیاز میشه به ارتباط تصویری و کار با فایلهای ویدئویی این پلاگین به داخل فایرفاکس ، کروم ، اپرا ،اندروید و … راه پیدا کرده.

فایرفاکس از این پلاگین برای نمایش فایلهای ویدئویی استفاده نمی کنه اما برای کار در webRTC این رو مورد استفاده قرار داده.مسائلی در این پلاگین هست که اگر رفع بشه احتمالا فایرفاکس از این کدک برای نمایش فایلهای ویدئویی هم استفاده کنه.اما تا الان فقط در RTC ها مورد استفاده ش قرار میده.

webRTC چیست؟

بد نیست بدونید که webRTC یا web real time communication راهکاریه برای ارتباط های آنی و بلادرنگ عین چت که تصویریش هم شامل میشه.

با این راهکار دو مرورگر یا دو کلاینتی که این مورد رو دارن میتونن مستقیم بهم وصل شن و ارتباط بزنن.که پر استفاده ترینش همین ارتباط ویدئویی انلاینه.H.264 هم این وسط بعنوان کدک میتونه مورد استفاده قرار بگیره.

اما راه حل این مشکل چیست؟

خب اگر مشکل رو از فایرفاکس بدونیم و نیازی به webRTC نداشته باشیم میتونیم این پلاگین رو کلا غیرفعال کنیم.

از این مسیر: Tools > Add-ons >plugins و پلاگین OpenH264 Video Codec provided by Cisco Systems, Inc را غیرفعال کنید.

یا اینکه به روزش کنیم.برای بروزرسانی تو صفحه پلاگین ها روی ایکن چرخ دنده کلیک کنید و Check for updates رو بزنین تا پلاگین ها به روز بشن.

اما اگر مشکل رو از IDM بدونید میتونید کلا این url رو بلک لیستش کنید تا دیگه بهش ایراد نگیره.

برای اینکار به تنظیمات > نوع فایل > ویرایش لیست و بعد افزودن و این مقدار رو اضافه و اکی کنید:

http://*.openh264.org/*

 

7 نظر در “شما هم مشکل دانلود خودکار openh264-win32 دارین؟

 1. عالی بود ممنون . اما این که مارو مجبور میکنه اینو دانلود کنیم حتما یه مسیری هست که اگه این فایلو اونجا بریزیم ممکنه مشکل حل بشه . اگه مسیری که این فایل رو هم بعد از دانلود باید بریزیم بتونید مشخص کنید خیلی خوب میشه

 2. سلا م من برای حل این مشکل راه حل دارم
  میتونید به تنظیمات ای دی ام رفته وبه سربرگ نوع فایل میروید سپس گذینه ویرایش لیست را میزنید روی گزینه افزودن کلیک کنید و ادرس https://www.openh264.org/ را پیست کنیدحالا ok کنید به فایر فاکس رفته به مسیر افزودنی ها لفزونه ها وگذینه برسی برای اپدیت را بزنید
  از مدیر می خوتم اینو پست اول بزاره

 3. این متن داخل تب فایرفاکس بزنید
  about:config
  بعدش داخل سرچ باکسی که نمایش میده این متن تایپ کنید
  gmp
  روی این گزینه media.gmp-provider.enabled دوبار کلیک کنید گزینه ture رو false کنید مشکل تون حل میشه

نظرات شما را پذیراییم